Zayıflamak İçin Etkili Egzersizler

İdeal kiloya sahip olmak hepimizin hayalidir. Özellikle kilo vermek ve zayıflamak için çeşitli yöntemler denenmektedir. Çeşitli diyet listeleri, yürüyüşler, yeme içme alışkanlıklarının değişmesi derken zayıflamak yorucu hale gelebilir. Çoğumuz için bir kabusa dönüşse de zayıflamak için etkili egzersizler sayesinde hızlı bir şekilde zayıflayabilir ve ideal kilomuza kavuşabiliriz.

Mekik Çekmek

Mekik çekmek en çok kalori yaktıran yöntemlerdendir. Düzenli ve belirli aralıklarla çekildiğinde olumlu sonuçlar sağlayan mekik zayıflamak için etkili egzersizler kategorisine girmektedir. Vücudun tüm kaslarını çalıştırarak metabolizmayı hızlandırır. Yakmış olduğunuz yağlar bu sayede kasa çevrilir. Karın ve beldeki biriken yağların erimesine yardımcı olur.

Ayrıca kan akışının hızlanmasına yardımcı olacağından kan basıncını dengeler. Daha dinç bir bedene kavuşmanızı sağlar. Ellerinizi başınız arkasında birleştirdikten sonra ayaklarınızı kendinize doğru çekerek mekik çekebilirsiniz. Mekik çekmenin farklı çeşitleri vardır. Ayaklarınız sabit kalıp üst vücudu hareket ettirebilirsiniz. Bu sayede üst vücut kaslarınız daha hızlı çalışmış olacaktır.

Plank Hareketi

Şınav pozisyonunun uzun süre korunmasını sağlamak mantığına dayanan plank hareketi zayıflamak için etkili egzersizler kategorisindedir. Plank başlarda zorlanabileceğiniz bir harekettir. Plank yapmaya devam ettikçe hem kol kaslarınız daha da güçlenir hem de vücudunuzu eşit bir biçimde çalıştırmış olursunuz. Özellikle karın kaslarınızı sıktığınız için düz bir karına sahip olabilirsiniz. Düzenli olarak plank hareketi yapmak dayanıklılığınızı da arttırır.

 

Paylaşmak Güzeldir:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir