Zayıflama Sonrası Deformasyon Sorunları

Kilo vermek vücudumuzdaki fazla yağların gitmesini sağlayarak bizi sağlıklı bir forma kavuşturur. Fakat zayıflamak bazılarımız için uzun ve zahmetli bir süreç olabilmektedir. Zayıflamak ne kadar zorsa zayıfladıktan sonra vücut formunu korumak bir o kadar zordur. Zayıflamadan sonra oluşan deri sarkmaları can sıkıcı olabilmektedir. Vücutta zayıflama sonrası deformasyon sorunları can sıkıcı olabilmektedir.

Deri Sarkmaları

Kilo vermeyle beraber vücutta zayıflama sonrası deformasyon sorunları ortaya çıkmaktadır. Bunlar; gıdı çıkması, kolların sarkması, selülit oluşumu, çatlak oluşumu olarak sıralanabilir. Zayıflasak bile cilt elastikiyetini ve kolajen yapısını kaybettiği için sarkmalar meydana gelir. Kolajenin yapısını lastik gibi bir formda düşünecek olursak vücut kilo aldığında bu lastik yapı iyice gerilir. Lastik gerildikten tekrar eski formunu alamaz ve gevşek bir yapı halini alır. Kolajende aynı bu gevşek lastikler gibi sarkar. Derideki bu sarkmaların önüne geçmek mümkündür.

Deri Sarkmalarına Karşı Çözüm Basit

İdeal kiloya ulaşınca zayıflama sonrası deformasyon sorunları oluşmaması için belirli yöntemler bulunmaktadır. Bol bol kas yaptıra egzersizler yapmak, sigarayı bırakmak, stresi azaltmak, protein ağırlıklı beslenmek, sporu bırakmamak, yürüyüşleri aksatmamak bu yöntemler arasındadır. Özellikle cildin kolajen yapısını artıran meyveler ve sebzeler tüketmek oldukça önemlidir. Uzmanların kontrolleri dahilinde cilt sıkılaştırıcı kremler kullanmakta bir yöntem olabilir.

Paylaşmak Güzeldir:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir