Verilen Kiloları Geri Almama Yöntemleri

Kilo verim başarısı sağlanınca, verilen kiloları geri almama yöntemleri uygulanarak; kilo kaybında sağlanan başarının devam etmesini sağlamak ve fit kalmaya devam etmek istenir. Verilen kiloların korunmasını sağlamak da en az kilo vermeye dikkat etmek kadar özen gerektirir. Bu sebep sonucunda da uyulması gereken beslenme halleri ve bilgilendirmelerin kavranması oldukça önem arz eder. Konu hakkında; verilen kiloların geri alınmaması için yapılması gerekenlerin ne olduğu sorgulanmalıdır.

Verilen Kiloları Geri Almama Yöntemleri Nelerdir?

Verilmiş olan kiloların geri alınmaması aşamasında uygulamaya koyulan ve verim olarak en yüksek fayda sağlayan yöntem; kalorinin ve besin değerlerinin hesap edilerek kilonun korunması yöntemidir. Her insanın; boy ölçüsü, mevcut olarak bulunduğu kilonun ne olduğu, yaş durumunun ne olduğu, gün içerisinde ne tür hareket etkinliğine sahip olduğu (çok hareketli, az hareketli, orta olarak nitelendirilen hareket etkinleri), gibi hususlar sonucunda vücuda almasının sağlıklı olacağı kalori değerleri hesaplanır.

Kalori değerleri hesaplanan ve günde ne kadar besin değerine vücudunun ihtiyaç duyduğunu bilen bir insan; vücuduna aldığı besin değerlerinin bilincine daha fazla varır, sağlıksız ve yüksek kalorili besinleri tüketmekten kaçınır ve daha sağlıklı besinlere yönelir. Sonuç olarak da, daha önceden verilmiş olan kiloların korunmuş olduğu ve vücudun önceki haline kıyasla daha sağlıklı olduğu görülür. Ayrıca verilmiş olan kiloların tekrar vücuda dönmesini önlemek için diyetisyen destekleri de alınabilir.

Paylaşmak Güzeldir:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir