Sıkılaşmak İçin Egzersizler

Çoğu kişi kilo vermek yerine, vücudunun sıkılaşmasını istemektedir. Çünkü bir vücudun zayıf görünmesini sağlayan sıkılıktır. Sıkılaşmak için egzersizler yaparak sıkılaşma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Vücudun sıkılaşmasına en fazla yardımcı olan egzersizler şu şekildedir;

  • Squat çalışmak
  • Plank yapmak
  • Sıçrama hareketleri yapmak
  • Esneme hareketleri yapmak
  • Karın kaslarını sıkmak gibi egzersizleri yaparak sıkılaşmaya yardımcı olabilirsiniz. Fakat bu egzersizlerin düzenli tekrarlarla yapılması gerekmektedir. Ancak o şekilde başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Egzersizler Hangi Sıklıklarda Yapılmaktadır?

Sıkılaşmak için yapılan egzersizlerde sıklıkta çok önemlidir. Bir hafta içerisinde sadece ya da 1 ya da 2 gün yaparsanız dilediğiniz vücuda ulaşmanız biraz zor olabilmektedir. Bunu hızlandırmak istiyorsanız sıkılıklarınızı düzenli bir şekilde yapmanız gerekmektedir.

Sıkılaşmanın Vücuda Faydaları Nelerdir?

Çoğu kişi vücudundaki fazla kilolardan yakınsa da asıl müdahale etmesi gereken vücut sıkılığıdır. Vücudunuzun sıkılığını sağlarsanız zamanla daha kolay kilo verdiğinizi de görebilirsiniz. Sıkı bir vücuduz olduğu daha fit bir görünüm elde edebilirsiniz. Kıyafetlerinize daha rahat girebilir ve şık seçimlerde yapabilirsiniz. Kilosu fazla olan ya da sıkı olmayan kişiler, nefes alma sorunları yaşayabilmektedir.

Sıkılaşmak bunun içinde faydalıdır. Bazı hastalıkları kilo tetiklemektedir. Bu hatalıklardan kurtulmak için mutlaka kilo verilmelidir. Sizde doğru sıkılaşma hareketlerini uygularsanız bu hastalıklara engel olabilirsiniz. Yediklerinize dikkat ettiğiniz kadar yapmış olduğunuz egzersizlerde kilo vermenize çok yardımcı olmaktadır.

Paylaşmak Güzeldir:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir