Popüler Diyetler Listesi

Son yıllarda insanlar çok fazla kilo alıyor ve obezite gittikçe artıyor. Bu durumun başlıca nedenleri arasında hareket azlığı ve sağlıksız yiyecekler geliyor. Bunun sonucunda insanlar sık sık diyet yapma ihtiyacı hissediyor. Fakat diyet yaparken bazı kurallara ve unsurlara dikkat etmek gerekiyor. Aksi takdirde zayıflama uğruna insanlar sağlını bozabiliyor. Bu yazıda ise diyet yapmak isteyenler için popüler diyetler listesi ve nasıl diyet yapılması gerektiğinden bahsedilecektir.

Asker Diyeti

Adını disiplinden alınan bu diyet türünde 1 haftada yaklaşık 8-9 kilo verebiliyorsunuz. Tabi bunun için diyeti disiplinli ve kurallara uyarak uygulamak gerekiyor. Günde sadece üç öğün yemeniz gerekiyor. Bu öğünlerde ise kesinlikle yağlı ve şekerli yiyecekler tüketmemeniz gerekiyor.

Yaşlara Göre Değişen Diyet

Bu diyet türünde yaşlara göre ayırım yapılıyor. Eğer 20’li yaşlarınızda iseniz kemik gelişiminizin ilerlemesini sağlamak için kalsiyum almanız gerekiyor. Kalsiyum alımına ağırlık vererek ve yağlı besinler tüketmeyerek beslenmeniz gerekiyor. Eğer 30’lu yaşlarınızda iseniz yeşil sebzeleri tüketmeye ağırlık vermeniz gerekiyor. Eğer 40’lı yaşlarınızda iseniz kalori ihtiyacınız doğal olarak düşecektir. Ayrıca bu yaşlarda insanların kemikleri erimeye başladığı için kalsiyum alımına ağırlık vermeniz gerekiyor.

Patates Diyeti

Normalde yağlı bir besin olmasına rağmen diyet kurallarına uyarak tüketildiğine 1 haftada 5-6 kilo verdiren diyet türüdür. 7 gün boyunca sabah, öğle ve akşam patates kullanarak hazırlayacağınız salataları tüketerek diyetinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Paylaşmak Güzeldir:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir