Kolay Zayıflama Yöntemleri

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için kolay zayıflama yöntemleri anlatmış olacağız.  Yemeklerden önce mutlaka bir bardak su içininiz. Bu durum vücudunuzun susuz kalmasını önlediği gibi tok kalmanızı ve bu sayede de aşırı derecede yemek yemekten kaçınmanızı sağlamakta. Her öğünde basit birkaç yer değişiklikleri yapmanızda fayda var.

Birkaç Değişiklik Nelerdir?

Hazır olan ağır salata soslarını kullanmak yerine salatanıza hazırlayacağınız sirkeli sosu ekleyiniz. Bu sirkeli sos sizin her öğle yemeğinde ekstradan 80 kalori almanızı engellemiş olmakta. Aynı şekilde kurutulmuş meyvelerin yerine taze meyve tüketmek de daha az kalori almanızı sağlamış olur.

Tatlı yerine bir parça siyah çikolata yemenizde fayda var. Kurabiye ya da pasta yemektense tatlı yeme ihtiyacınızı bitter çikolatayla gidermeye çalışınız. Bu çikolatayı yemeniz fazla kalori almadan sağlıklı bir seçim yapmanız sağlar.

Porsiyonlar

Porsiyonlarınızı mutlaka kontrol altında tutunuz. Kilo vermek istiyor iseniz her öğünde tüketmiş olduğunuz porsiyon miktarı oldukça önem arz etmekte. Küçük tabakta yemek yemeyi tercih etmeniz etkili olur ve böylelikle az yemekle tabağınızın dolduğunu görmüş olur ve tatmin olursunuz.

Zamanınızı spor salonuna gitmeye ayırmıyor iseniz gün içerisinde daha hareketli olmak için çaba göstermeniz gerekmekte. İşe yürüyerek gitmeniz ya da gideceğiniz bir yere otobüsten bir durak erken inip ya da arabayı uzağa park edip yürümeniz, asansör kullanmak yerine merdivenleri tercih etmeniz, kalori yakmanın en basit yollarından bazılarıdır.

Paylaşmak Güzeldir:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir