Kolay Nasıl Kilo Verilir

Kolay Nasıl Kilo Verilir

Kilo vermek her zaman zor olmuştur. Kolay kilo verme mümkün müdür ? Pazartesileri başlayacağım denilip başlanmayan diyetler , bir gün yapıp vazgeçilen sporlar… Peki kilo vermenin kolay yolu yok mu ? Öncelikle kilo vermeye başlamadan önce bir kilo hedefi belirlemeniz gerekmektedir. Bütün gün hareketsiz kalıp katkı maddeli ürünler tüketerek kilo verme düşüncesi hayalden öte değildir. O yüzden bu süreçte olabildiğince aktif olmalı ve sağlıklı beslenmelisiniz. Kendinizi tamamen aç bırakarak da kilo vermek vücudunuz için sağlıklı değildir.  Peki nasıl  kolay kilo verilir ? Öncelikle güne erken başlamak çok önemli . Kalktığınız andan itibaren su tüketimi gün içerisinde 2,5 – 3 Litre olmalıdır. Suyunuzun içine ekleyeceğiniz bir kaç dilim limon , nane ve maydanoz ödeminizi atmanıza yardımcı olacaktır. Yeşil çay bu süreçte ayrılmaz bir parçanız haline gelebilir. Günde 1 bardak ile sınırlamanız yeterlidir. Sabahları içeceğiniz bir bardak sade kahve metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olacaktır.

Kilo verme sürecinde uygulanacak olan diyet listeleri kişiye özel olmalıdır. Alerjen olduğunuz ürünleri tüketmemeniz ve diyetisyeninize bildirmeniz gerekir. Sık sık ve az az yemekte bir alternatiftir. Çalışan bireyler için tüketecekleri ürünleri saklama kaplarında iş yerlerine götürmeleri faydalı olacaktır. Kahvaltılarınızı hafif ama sağlıklı tutunuz. Örneğin bir domates , bir salatalık , az yağlı bir parça peynir , haşlanmış yumurta ve bir dilim tam buğday ekmeği bir bardak şekersiz çay . Pratik ve her evde bulunan kahvaltılıklardandır.

Kilo Verme Egzersizleri

Kolay kilo vermek için egzersiz yapmak çok önemlidir. Egzersizler de kişisel olarak belirlenmelidir. Başlarda yorulabilir yapmaktan kaçınabilirsiniz  ama kilo verme egzersizleri kilo verme sürecinde önem teşkil etmektedir . Bunlardan en basit olanı yürüyüş yapmaktır. Tempolu ve istikrarlı bir yürüyüş sizin için iyi olacaktır. Günlük yarım saatinizi egzersizlere ayırabilirsiniz ve düzenli olarak yaptıkça kilo kaybının yanı sıra vücudunuzda ki sıkılaşmayı da göreceksiniz. Basit adımlarla başlayın ve motive olmak için müzik eşliğinde egzersizlerinizi yapın. Düzenli yapılan egzersizler daha kolay kilo vermenizi sağlayacaktır.

Paylaşmak Güzeldir:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir