Kilo Vermeyi Engelleyen Durumlar

Günümüzde yaşam koşullarının insan hareketliliğini azaltması hızlıca kilo almaya neden olmuştur. Bu kilolarından kurtulmak isteyen insanların da yapmakta olduğu yanlışlar ve kilo vermeyi engelleyen durumlar bulunmaktadır. Kilo vermek yani diyet yapmak isteyen bir insanın öncelikle vücudunu iyi tanıması ve kilo kaybetmesini engelleyecek herhangi bir sorunun olup olmadığını bilmesi gerekmektedir. Hastalık gibi etkenlerin dışında da kilo vermeyi psikolojik açıdan etkileyen etkenler bulunuyor. Bunlar hakkında bilgi sahibi olmak ciddi önem taşıyor.

Kilo Vermeye Engel Hastalıklar

Her yolu deneyen fakat bir türlü kilo veremediğini söyleyen pek çok insanın aslında kilo vermesine engel olan hastalıkları bulunuyor. Bu hastalıklar arasında insülin direnci, tiroid bozuklukları, hormonel bozukluklar, psikolojik problemler, kansızlık, menopoz vb. gelmektedir. Her şeyi yapan fakat kilo veremediğini söyleyen insanların ilk olarak doktora başvurup değerlerini kontrol etmesi gerekiyor. Hangi hastalığa sahip olduğunu bilmek ve buna göre bir diyet listesinin hazırlanması kilo vermek isteyen insanlar için çok önemlidir. Her ne kadar bu hastalıklar kilo vermeyi engelliyor olsa da gerekli önlemler alındığında kilo verilebiliyor.

Yapılan Yanlışlar

Hastalıklar dışında kişilerin yaptığı yanlışlar da kilo vermeyi engelliyor. Örneğin her gün tartılmanın psikolojik açıdan kilo kaybını önlediği uzmanlar tarafından belirtiliyor. Diyet içerisinde gazlı içecekleri bol tüketmek, light olarak ifade edilen ürünlerden bol bol tüketmek ve kahvaltıyı atlamak yapılan önemli yanlışlar arasında yer alıyor.

Paylaşmak Güzeldir:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir