Kilo Veremiyorum Diyorsanız Bunlara Dikkat Etmelisiniz

Kilo Veremiyorum Diyorsanız Bunlara Dikkat Etmelisiniz

Diyet ve spor yapıyorum ama neden kilo veremiyorum diye düşünüyor olabilirsiniz. Ama bilmelisiniz ki bu ikiliyi aynı anda yaptığınızda kilo kaybı yaşamanız gerekmektedir. Tüm bunları yaptığınız halde hala kilo veremiyorum diyorsanız, ya yanlış yaptığınız bir şeyler vardır ya da bir sağlık sorununuz. Kilo vermek isteyen kişilerin ilk amacı diyet yapmak değil, yaşam standartlarını değiştirmek olmalıdır. Kilo kaybetmenin ve kaybedilen kiloları korumanın en etkili yolu günlük yaşantınızda yapacağınız köklü değişiklikler olacaktır. Kişilerin kilo verme evresinde dikkat etmesi gereken noktaları şu şekilde sıralayabiliriz.

-Ne Yediğinizi ve Ne Kadar Yediğinizi Takip Edin

Kilo vermeye çalışan kişilerin istekli olması ve ne yapmak istediğinden emin olması bu sürecin doğru bir şekilde ilerlemesi için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Kişiler yemeklerini televizyon ya da telefon gibi elektronik aletlere bakarak yediğinde, ne kadar yemek yediğini bilememektedir. Fakat yapılan araştırmaların çoğunda, diyet listelerine harfiyen uyulmasının, kilo verme sürecini hızlandırdığını göstermektedir. Her şeyi yapıyorum ama kilo veremiyorum diyen kişiler, gün içinde yedikleri şeylerin fotoğrafını çekmeli ve dikkatlice takip etmelidir.

-Su İçmeyi Kesinlikle İhmal Etmeyin

Vücudumuzun en önemli yapı taşlarından biri şüphesiz ki sudur. Kişiler kilo verme sürecini hızlandırmak istediğinde, susamayı beklememeli ve düzenli olarak su tüketmelidir. Kişilerin içmesi gereken su miktarı kilosuna, vücut yapısına ve günlük hareket durumuna göre değişiklik göstermektedir. Kilo veremiyorum diyorsanız, gün içinde en az iki buçuk litre su tüketmeye özen göstermelisiniz. Su içmek hem vücudunuzun temizlenmesini hemde metabolizmanızın hızlanmasını sağlayacaktır.

-Yeterince Hareket Ettiğinizden, Egzersiz Yaptığınızdan Emin Olun

Kilo vermek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken şeylerin başında diyet listelerine uymak geliyor gibi görünse de, bu kişilerin harcaması gereken kalori miktarı da, diyet listelerine uymak kadar büyük bir önem taşımaktadır. Bunun en önemli nedeni sadece diyet yapmanın yetersiz olması ve bu sürecin hızlanmasında hareket etmenin büyük bir önem taşıyor olmasıdır. Kilo veremiyorum diyen kişiler yeteri kadar hareket edip etmediğine, egzersiz planlarına uyup uymadığına dikkat etmelidir.

Paylaşmak Güzeldir:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir