Hurma ve Yoğurt Diyeti Nedir?

Hurma ve Yoğurt Diyeti Nedir?

Hurmanın faydaları saymakla bitmez. Bununla beraber her geçen gün hurmanın yeni faydaları da gün yüzüne çıkıyor. Hurmanın inkar edilemez lezzetinin yanında birde besleyici özelliği son derece dikkat çekiyor. Yoğurdun besleyici özelliğiyle hurmanın tok tutan özelliği birleşince ortaya muazzam yağ yakıcı bir diyet çıkıyor.

Haftada en az 5 kilo zayıflamanızı sağlayan hurma yoğurt diyeti ile günde 21 hurma ve 3 kase katıksız, doğal ve yağsız yoğurt yiyerek 7 günde 5 kilo vermeniz mümkün. Son zamanlarda en çok tercih edilen diyetlerinden biri olan hurma ve yoğurt diyetinde su haricinde bir şey yemek ve içmek yok. Bu durum gözünüzü korkutmasın çünkü hurmanın tok tutucu özelliği ile yoğurdun yüksek besin değerlere sahip özelliği birleşince zaten su dışında bir şey yemek ya da içmek istemeyeceksiniz. Hurma  yoğurt diyetiyle en dikkat çeken özelliği ise göbek yağlarına odaklanıp, göbek yağlarını son derece etkili bir şekilde yakmak.

Ayrıca kabızlık veya hazımsızlık sorununu yaşayanlar için hurma diyeti mükemmel bir zayıflama olanağı sağlıyor. Son derece etkili olan hurma diyeti yapanlar diyetin etkilerini anından gördüklerini söylüyorlar. Siz de hurma ve yoğurt diyeti ile sadece 7 günde en az 5 kilo verebilir, plajlarda dilediğiniz gibi özgürce yerinizi alabilirsiniz.

Hurma ve Yoğurt Diyet Listesinde Neler Var?

Sabah: Güne 1 kase yağsız yoğurt ve 7 hurma ile başlıyoruz.

Öğle: Öğlenleyin 1 kase yoğurt ve 7 hurma ile enerjimizi topluyoruz.

Akşam: Akşam öğününde ise kahvaltıda olduğu gibi 1 kase yağsız yoğurt ve 7 hurma günü noktalıyoruz.

Hurma ve Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır?

-Her gün 21 hurma yemelisiniz.

-Aynı şekilde her gün yağsız 3 kase yoğurt tüketmelisiniz.

-Hurma içerdiği yüksek besin değeri ile gün boyunca tok olmanızı sağlayacaktır.

Hurma yoğurt diyeti yapıldığında müthiş bir yağ yakıcı potansiyele sahiptir.

-Yoğurdu soğuk bir halde tüketmeniz gerekmektedir. Vücudunuz yoğurdu ısıtmak için yüksek düzeyde kalori harcayacak dolayısıyla yağlarınız çok hızlı bir şekilde yakılacaktır.

-Hurmanın içerdiği yüksek besin değerleri dolayısıyla sizi tok tutarken yoğurt ise bir gün için almanız gereken besin değerlerini en düşük kaloride size verecektir.

Paylaşmak Güzeldir:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir