Hızlı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

Hızlı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

Hızlı kilo vermek için bir çok yöntem vardır. Bunların başında beslenme ve spor gelir. Beslenme için diyetisyen yardımına başvurmanın doğru olması ile birlikte bazı besinlerin hızlı kilo vermek için tüketimi önerilmektedir. Kilo vermek için bazı kalori yakan besinler vardır . Bunun yanında kalorisi az besinler de mevcuttur. Bunlar; Yumurta, somon, avokado, kuru yemiş, tam tahıllı yiyecekler, Hindistan cevizi yağı, çay, kahve, koyu yapraklı yeşil sebzeler, yulaf, yoğurt, fındık, ceviz, brokoli, elma, armut, keçi peyniri, tarçın, yeşil kahve, acı biber, yeşil çay, çiğ sebze, sirke olarak sıralanabilir.

Yemek yemeden önce greyfurt tüketiniz. Yemek esnasında ve öncesinde bolca su içiniz. Öğün sıklığını artırınız ve öğünlerinizde az yemek yiyiniz. Yemeklerinizi yavaş tüketiniz. Çünkü: vücudun yemek yeme esnasında tokluk algılama süresi vardır. İkinci olarak hızlı kilo vermek için kalori yakıcı spor yapmalısınız.

Hızlı Kilo Vermek İçin Nasıl Spor Yapılmalı?

Hızlı kilo vermek için yemekten sonra spor yapmalısınız. Sporunuzu daha çok yağ ve kalori yakıcı egzersizler olarak tercih ediniz . Günde bir saat koşunuz. Koşu kalori yakımında en etkili sporlar arasında yer almaktadır. Günde bir saat ip atlayabilirsiniz . Ter atımıyla birlikte zararlı maddeler vücudunuzdan uzaklaşır. Böylece vücutta bulunan fazlalıklardan kurtulursunuz ve zayıflarsınız. Günde 20 dakika mekik çekebilirsiniz. Bu hareket ile karın yağlarınızı yakabilirsiniz. Günde bir saat yürüyüş ya da otuz dakika bisiklet sürmek de yağ ve kalori yakımında oldukça etkilidir. Bunlara ek olarak kol ve bacak egzersizleri ve sıkılaştırıcı diğer egzersizleri yapmanız da vücudunuzun sarkmadan kilo vermesinde oldukça etkilidir.

Spordan önce yemek yiyebilirsiniz ancak spor sonrasında fındık,  ceviz gibi az kalorili ürünler haricinde yağlı yemekler tüketmeyiniz. Spor yapma sürelerinizi azdan başlatarak gittikçe arttırabilirsiniz. Bu şekilde vücudunuz bu tempo sürecinde zorlanmaz ve zarar görmez. Hızlı kilo vermek istiyorsanız ancak çalışıyorsanız ve spor için yeterli vaktiniz olmadığını düşünüyorsanız gideceğiniz yere varmadan  bir durak önce inerek gidebilir ya da tamamen yürüyerek gidip gelebilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir