Göbek Eritme Hareketleri ile Göbekten Kurtulun

Göbek Eritme Hareketleri ile Göbekten Kurtulun

1- Esneme Hareketi

Evde göbek eritme hareketlerine ilk olarak esneme hareketleriyle başlayabilirsiniz. Düz bir zemin ya da matın üzerinde oturup bacaklarınızı iki yana açıp sol bacağınıza kapanmalısınız. Sonra sağ bacağınıza kapanmalısınız. Kapanırken mümkün olabildiğince çok eğilmeye çalışmalısınız. İki bacağınıza da 10 defa kapandıktan sonra bacaklarınızı aynı yerde tutup öne doğru kapamalı ve kalkmalısınız.

2- Plank Hareketi

Hareket kolay gibi görünse de en etkili ve zor hareketlerden birisidir. Matınıza yüz üst uzanıp dirseklerinizin üzerinde durup parmaklarınızı üzerinde düz bir şekilde durmalısınız. İlk denemenizde en fazla 30 saniye kadar durabilirsiniz. Bu sebeple kendinizi fazla sıkmadan yaklaşık 30 saniyelik üç bölüm şeklinde tekrar etmelisiniz. Hareket aralarında 15 saniye dinlenmelisiniz. Düzenli hareketleri yaptıkça süreyi bir dakikaya uzatabilirsiniz.

3- Yarım Şınav Hareketi

Göbek ve kol kaslarınızı hareketine geçiren yarım şınav hareketini başlangıçta yarım olarak yapmalısınız. Klasik şınav hareketinden tek farkı bu duruşun dizler üzerinde olmasıdır. Bu hareketi 15’er defadan 3 sefer yapabilirsiniz.

4- Karın Kaldırma Hareketi

Matınızın üzerine yatmalı ve bacaklarınızı kırmalısınız. Ayaklarınızı tam olarak yere değdirmeli ve kollarınızı elleriniz yere değecek şekilde uzatmalısınız. Daha sonra kalçanızı havaya kaldırıp yaklaşık 15 saniye bekletmelisiniz. Kalçanızı indirip hareketi 15 defa tekrarlamalısınız.

5- Mekik Hareketi

Göbek eritme hareketleri arasında bulunan mekik hareketi, üst karın kasının güçlenmesini ve göbek yağlarınızdan kurtulmanızı sağlayacaktır. Spor matı ya da halı üzerinden yapılacak hareketlerinden biri olan mekik hareketini dizlerinizi kırıp kollarınızı göğüs hizanızda çaprazlama yapmalısınız. Vücudunuzu çok zorlamadan öne doğru kalkar gibi hareket yapıp düzenli olarak nefes alıp vermelisiniz.

6- Bacak ile Daire Çizme Hareketi

Ellerinizi vücudunuzun ile bitişik şekilde tutmalı ve sırtüstü uzanmalısınız. Sağ bacağınızı dik olarak kaldırmalısınız. Ayak parmaklarınızı yukarı doğru uzatıp gerilmesini sağlamalısınız. Yaklaşık 20 ile 60 saniye bu hareketini uygulamalısınız. Ardından diğer ayağınız ile aynı hareketleri yapmalısınız.

7-Crunches Hareketi

Göbek yağını eritmede en etkili hareketlerden biri olan crunches hareketini düzenli yaparak göbeğinizi eritmeye yardımcı olabilirsiniz. Bu hareketi yapmak için yere uzanıp dizlerinizi hafifçe bükerek ayaklarınızı zemine bastırmalısınız. Ellerinizi rahatça tutabileceğiniz şekilde başınızın altına koyabilirsiniz. Yata pozisyonda durup nefes alıp yukarıya hareket ettikçe nefes verebilirsiniz. Hareket anında karnınızı hafifçe zorlandığını hissetmeniz gayet normaldir. Bu his yaptığınız hareketin işe yaradığını göstermektedir.

Paylaşmak Güzeldir:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir