Fitness Eldiveni Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Fitness Eldiveni Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Vücut geliştirmek isteyen kişiler düzenli olarak egzersiz yapmak ve ağırlık kaldırmak zorundadır. Kişiler fitness antrenmanı yaparken şort, pantolon ve ayakkabı gibi ekipmanları seçme konusunda dikkatli davranırken, eldiven konusunu biraz ihmal etmektedir. Fakat unutulmamalıdır ki fitness eldiveni, nasır oluşumları, yaralanmalar ve bu tarz sakatlanmaların önüne geçmek için kullanılmaktadır. Fitness eldivenlerinin üretim amacı, ağırlık kaldırılması sonucu meydana gelen nasır ve su toplaması gibi sorunların önüne geçmektir. Ayrıca fitness eldivenleri kişilerin ağırlıkları daha kolay kavramalarını ve olası sakatlanmaların engellenmesini sağlamaktadır. Fitness eldivenleri, oldukça geniş bir ürün seçeneğine sahiptir ve kişilerim el büyüklüğüne göre beden seçenekleri bulunmaktadır. Kavrayış gününün yanı sıra estetik bir görünüme de sahip olan fitness eldivenleri, olası sorunları kafanızdan atmanızı ve daha konforlu bir antrenman yapmanızı sağlayacaktır. Kişiler yapacakları antrenmana uygun fitness eldiveni seçmeye özen göstermelidir. Fitness eldiveni seçerken dikkat etmeniz gereken hususları şu şekilde sıralayabiliriz.

-Elinize Uygun Olan Numarayı Seçmek

Fitness eldivenleri, kadın ve erkek bedenlerine doğrultusunda S, M, L ve XL şeklinde satışa sunulmaktadır. Kişiler fitness eldivenlerini, ellerine tam oturacak, rahat bir tutuş sağlayacak ve kavrayış gücünü arttıracak şekilde seçmeye özen göstermelidir.

-Malzeme Kalitesi

Fitness eldiveni çeşitleri, birçok farklı malzeme kullanılarak yapılmaktadır. Deri, naylon ve nopren malzemeler kullanılarak yapılan fitness eldivenlerini seçerken, ağırlık kaldıracağınızı unutmamalı ve antrenman durumunuza göre tercih yapmalısınız. Örneğin : deri fitness eldiveni, ağır ve dayanıklı aletlere aşırı direnç göstermektedir, fakat terletme özelliği bulunduğu göz ardı edilmemelidir. Naylon malzemelerden üretilen fitness eldivenleri, ağırlık kaldırma sırasında kayganlık problemi yaşamanıza neden olabilir. Neopren fitness eldivenleri hafif olması ve nem yapmaması sayesinde, daha ergonomik bir antrenman yapmanıza olanak sağlayabilmektedir.

-Fitness Eldiveninin Elinize Tam Oturması

Elinize tam olarak oturan fitness eldiveni seçmeniz, antrenmanların daha güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır. Ellerinizin içinde rahatça dolaşabildiği eldivenler, derinizde nasır ve kabarık oluşmasına neden olabilmektedir. Parmak uçlarını rahatça hareket ettirebildiğiniz eldivenler, elleriniz ile daha uyumlu olacak ve rahat hareket etmenizi sağlayacaktır.

Paylaşmak Güzeldir:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir