Evde Tek Başına Yoga Yapılır  Mı ?

Evde Tek Başına Yoga Yapılır  Mı ?

Yoga dinginlik, huzura ermek olarak da tanımlanabilir. Eğer uygun koşullar ve zemin hazırlanırsa iç huzuruna kavuşup daha sessiz sakin bir hayata kavuşabilirsiniz. Yoga hareketlerini birkaç defa zaman ayırıp yapabilirseniz size ne kadar iyi geldiğini ve hayatınızın vazgeçilmezi olacağını göreceksiniz Bu felsefe ve yoga hareketleri düzenli yaptığınızda artık hayatınızın merkezinde olacaktır. Felsefi düşüncesi için de yoga ile ilgili kitapları okuyarak başlayabilirsiniz.

Yogaya Başlama Zamanı

 

Eve yorgun argın geldiniz, belki çok sıkıcı ve kötü bir gün geçirdiniz. Unutmayın ki kendinizden önemli hiçbir şey yoktur. O halde kendinize ve iç huzurunuza vakit ayırma zamanı.

Şimdi Yoga Vakti

Basit hareketlerle bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Uzmanlar tarafından genellikle çocuk pozu, öne eğilme, savaşçı pozu ve sandalye pozları önerilmektedir. Bu hareketler hem vücudu çok yormaz hem de basit hareketlerdir. Tek kişilik yoga hareketleri yaparken çok mutlu olduğunuz anları düşünebilir ve ruhunuzu arındırabilirsiniz.

Günlük Hayatın Stresinden Kurtulun

Hayat zaten zor ve karmaşık eğer siz kendinize bakmazsanız stresle beraber hastalıklar da sizi bulacaktır. Bedeniniz ve ruhunuzu dinlendirme zamanı. Her yaşta olan her birey için tek kişilik yoga hareketleri yapılabilir. Kendinizi bedeninizi yormadan da spor yapabilirsiniz. Önemli olan çok hareket yapıp bedeniniz yormak değil size iyi gelecek hareketleri seçmektir. Bazı hareketler için vücudunuzu zorlamamalısınız.

Ruhun Gıdası Müzik ve Yoga

Size iyi gelen müziğin sesini açın gözlerinizi kapatın ve tek kişilik yoga hareketleri olan çocuk pozunda bile olsanız sadece öylece bir süre kalın. Bu bile size çok iyi gelecektir. Sadece bunu bile 5 dakikanızı ayırarak yapabilirsiniz.

Evde Yoga

 

Tek kişilik yoga hareketleri yapmaya başlamadan önceki son bir saat yemek yememeye özen göstermeli, kramp girmemesi için hafif esneklik hareketleri yapabilirsiniz. Asitli içecekler de içmekten kaçınmalısınız. Odak noktasını belirlemeli gürültüden uzak bir yer seçmelisiniz. İlginizi dağıtacak her şeyden uzak durmalısınız. Hareketlerinize uygun spor kıyafetler giymelisiniz. Yoga esnasında içecek içmekten kaçınmalısınız. Yoga matı yerine örtü, bez gibi bir şey olması uygun olacaktır. Tüm koşulları sağladığınıza göre evet yogaya hazırsınız.

Paylaşmak Güzeldir:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir