En İyi Protein Tozu Hangisi? Protein Tozu Fiyatları Ne Kadar?

En İyi Protein Tozu Hangisi? Protein Tozu Fiyatları Ne Kadar?

Protein tozu son zamanların en çok tercih edilen gıda takviyesi olmayı başarmıştır. Peki protein tozunun çeşitleri nelerdir? En iyi protein tozu hangisi? Protein tozu fiyatları ne kadar? Bu yazımızda bu sorulara cevap arayacağız.

En İyi Protein Tozu Hangisi?

En iyi protein tozu antrenörler tarafından kişinin bünyesine göre belirlenebilmektedir.Peynir altı suyu proteini, izole peynir altı suyu proteini, kazein proteini, et proteini, yumurta proteini, bitkisel protein gibi protein tozu çeşitleri mevcuttur. Peynir altı suyu proteini en çok bilineni ve en çok tercih edilenlerden bir tanesidir. Sebebi hızlı ve diğerlerine göre bütçe dostu bir protein olmasıdır. Burada hızlıdan kastımız hem vücutta hızlı etki göstermesi hem de etkisini hızlı yitiriyor olmasıdır. İzole peynir altı suyu proteini ile peynir altı suyu proteinin farkı izole peynir altı suyu proteinin içeriğinde karbonhidrat ve yağ bulunmamasıdır. Kazein protein tozu uzun sürede emilen bir protein tozudur. Bundan dolayı etkisi de uzun sürmektedir ve gece kullanımına daha uygundur. Fakat laktoz duyarlılığı ve alerjisi olanların kazein proteini kullanması önerilmez çünkü kazein süt ürünlerinden elde edilmektedir. Et protein tozu doğrudan etten elde edilen protein tozudur. Çoğunlukla biftekten elde edilen bu protein tozu kazein kullanamayanlar için muadil protein tozudur. Yumurta protein tozu ise yumurta akından elde edilir. Çoğu sporcu yumurta protein tozunu kahvaltıda kullanmaktadır. Bitkisel protein tozları çoğunlukla bezelyeden, soyadan veya pirinçten elde edilmektedir. En iyi protein tozu olarak izole peynir altı suyu proteini tercih edilmektedir. Çünkü karbonhidrat ve yağ içermeyen formülü hem sindirimi hem de kas kütlesi artışını hızlandırmaktadır.

Protein Tozu Fiyatları Ne Kadar?

Protein tozu fiyatları piyasa içerisinde değişiklik göstermektedir. Fiyatlar kaliteye, protein içeriğine ve gramaja göre farklılık gösterebilir. En yüksek fiyatlı protein tozunda genelde izole peynir altı suyu proteini başı çeker. Peynir altı suyu proteininin de çok pahalı ürünleri bulunmaktadır fakat genelde izole peynir altı suyu protein tozundan daha bütçe dostudur. Bitkisel protein tozu peynir altı suyu protein tozuna göre daha uygun fiyatlıdır. Kazein proteini ise etkisinin uzun sürmesi sebebiyle peynir altı suyu proteini ile izole peynir altı suyu proteini fiyatlarının arasında gidip gelmektedir.

Paylaşmak Güzeldir:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir