Diyet Yapmadan Nasıl Zayıflarız?

Pazartesileri tekrar tekrar başladığımız, bazen kendimize sözler verdiğimiz, bazen bizi strese sokan bir konudur diyet yapmak. Diyet yapmak kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Kimileri bu konuya sadık kalabilirken kimileri kalamaz. Bazen eziyet gibi gelebilir. Kişilerin sağlık durumuna, boy ve kilo indeksine göre diyet listesi ve süresi değişkenlik göstermektedir. Bazen diyet yapmak bizleri yorabilir. Bir listeye bel bağlamak bazen yorucu gelebilir. Diyet yapmadan da birkaç şeyle zayıflayabiliriz. Peki, diyet yapmadan nasıl zayıflarız? Diyet yapmadan zayıflamanın pek çok yöntemi bulunmaktadır. Spor yapmak, düzenli yürüyüş yapmak, metabolizmayı hızlandıracak yiyecekler yemek, bol bol su içmek bu yöntemlerden bazılarıdır.

Su İçmenin Önemi

Yediklerimizi eritmenin ve formda kalmanın hatta zayıflamanın birincil yolu metabolizmanın hızlanmasını sağlamaktır. Bu sayede yediğimiz yiyeceklerin yakımı daha hızlı sağlanır. Yediklerimizi hızlı bir şekilde yakmak su ile mümkündür. Yediklerimizin daha hızlı bir şekilde kana karışmasını sağlamaktadır. Kişilerin yaşlarına, boylarına ve kilolarına göre günlük su içme miktarı değişkenlik gösterebilir. İçmeniz gereken su miktarını hesaplayabilir ve sporla birlikte içeceğiniz sularla sizlerde zayıflayabilirsiniz. Böylece’ diyet yapmadan nasıl zayıflarız?’ sorusunun bir çözümü sağlanmış olur.

Kalori Hesabı

Yediğimiz yiyeceklerin kalorileri değişkenlik göstermektedir. Kişilerin alması gereken günlük kalori miktarı bulunmaktadır. Bu kalori miktarı yaş, kilo ve boy ile doğru orantılıdır. Günlük kalori miktarını azaltmak, az kalorili yiyecekler yemeğe özen göstermek ‘diyet yapmadan nasıl zayıflarız?’ sorusunun bir diğer çözümüdür.

Paylaşmak Güzeldir:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir