Bölgesel Zayıflama Hakkında Bilgiler

Son yıllarda bölgesel zayıflama yöntemleri egzersizler ile, diyet yapılarak ve bölgesel zayıflamaya yönelik cihazlar tarafından destek alınarak günlük hayata geçirilmektedir. Bölgesel zayıflama için en bilinen cihazlardan bir tanesi soğuk lipoliz cihazıdır. Bu cihaz ile istenilen bölgeye masaj yapılarak vücuttaki kan dolaşımı bir süre zarfında yavaşlatılarak yağ dokusu soğutulmaktadır. Böylece bacak ve göbek çevresinde zamanla zayıflama görülmektedir. Bunun yanı sıra bölgesel zayıflama diyet programları ile de yağ yakımını hızlandırıp zayıflamak mümkündür.

1- Basen Eritmeye Yardımcı Kür

Üç yemek kaşığı yoğurt ve bir yemek kaşığına yakın maden suyunu bir kaseye alıp karıştırmalısınız. Daha sonra elde edilen karışımı her gün gece yatmadan önce sürüp yarım saate yakın basen bölgenizde bekletmelisiniz.

2- Göbek Eriten Kür

Bir limon, iki yemek kaşığı pul biber ve beş yemek yasağına yakın yoğurdu bir kapta iyice karıştırın. Gece uyumadan önce haftada en az iki gün boyunca uygulayın ve bir saate yakın bekletin. Düzenli kullanmaya başladıktan sonra farklılığı fark edeceksiniz.

3- Hem Göbek Hem de Bacak Yağlarını Yakan Kür

Bir su bardağı yağsız süt ve bir çay kaşığı toz haline getirilmiş tarçını ekleyip karıştırmalısınız. Ardından uykunuzdan üç saat öncesinde bu içeceği tüketmelisiniz. Gün içerisinde iki defa tüketebilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama İçin Diyet Listesi

Bölgesel zayıflama için bu diyet listesini düzenli uygulayarak hayalinizdeki bedene kavuşabilirsiniz.

  • 1.Gün: Kahvaltıda bir porsiyon müsli içerisine istediğiniz meyveyi ekleyebilirsiniz. Ara öğünde bir tane yeşil elma üzerine toz tarçın döküp tüketebilirsiniz. Öğlen sabahki öğününüzün aynısını tüketmelisiniz. Ara öğünde bir avuç kuru üzüm yemelisiniz. Ardından akşam yemeğinde ızgara tavuk ya da balık yanında da bol limonlu salata tercih edebilirsiniz. Bunların yanında bir meyve hakkınız bulunmaktadır.

 

  • 2.Gün: Kahvaltıda bir kase müsli, ara öğünde bir yeşil elma ve öğle yemeğinde bir adet muz eklenmiş müsli yemelisiniz. Ardından ara öğününüzde bir avuç kuru dut veya üzüm, akşam yemeğinde ise iki yumurtayla yapılmış omlet ve domatesli yeşil salata yiyebilirsiniz.

 

  • 3.Gün: Kahvaltıda bir kase misli, ara öğününüzde bir yeşil elma tüketmelisiniz. Öğle yemeğinizde bir porsiyon muz eşliğinde müsli ve ara öğünde bir avuç kuru üzüm tercih edebilirsiniz. Ardından akşam yemeğinizde yarım paket makarna yanında bir porsiyon meyve yiyebilirsiniz.

 

  • 4.Gün: Kahvaltıda bir kase müsli içerisine istediğiniz bir porsiyon meyveyi ekleyebilirsiniz. Ara öğünde bir yeşil elma, öğle yemeğinde ise bir porsiyon muz eklenmiş müsli yemelisiniz. Daha sonra ara öğünde bir avuç kuru üzüm veya dut, akşam yemeğinde ise bir parça haşlanmış tavuk ve yanında sevdiğiniz haşlanmış sebzeleri tüketebilirsiniz.

 

  • 5.Gün: Kahvaltıda bir porsiyon meyve eklenmiş müsli, ara öğününüzde bir porsiyon meyve ve öğle yemeğinizde bir porsiyon muz eklenmiş müsli yemelisiniz. Ardından ara öğününüzde bir avuç kuru dut ya da üzüm, akşam yemeğinizde ise ton balık eklenmiş yeşim mevsim salatası üzerine bir adet haşlanmış yumurta ekleyebilirsiniz ve yanında bir mevsim meyvesi tüketebilirsiniz. Bölgesel zayıflama için bu diyet listesinin yanında en az üç litreye yakın su tüketimi yapmanız daha faydalı olacaktır.
Paylaşmak Güzeldir:

1 Yorum

  • Karın bölgemde olan fazlalığı eritmek için yukarıda yazan diyet listesine uydum ve kesinlikle çok iyi bir sonuç elde ettim, tavsiye ediyorum 👍🏻 🙂

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir