Basen Eritmek İçin Evde Yapılacaklar

Kadınların en çok şikayet ettiği konulardan biri de ergenlikte başlayıp daha sonra devam eden basen eritme sorunudur. Peki ne yapmalı, nasıl yapılmalı da basen şeklini daha belirgin hale getirmeli. Yazımızda basenleri eritmek ve şekilli hale getirmek için detaylar yer almaktadır.

Basenlere Şekil Verme

Öncelikle basen için korse olan iç çamaşırı seçilip basen eritme yağları, kremleri kullanılıp basen kısmı sarılmalıdır. Daha sonra her gün yapılması gereken basen eritme hareketleri olmalıdır. Bazen çok spor hareketi yapılsa da basen için maalesef hemen sporla kendini gösteren bir bölge değildir. Zamanla spor hareketleri yapıldıkça kendini gösterecektir. Bu yüzden biraz daha sabırlı olup sporunuzu düzenli şekilde yaptığınızda faydası olacaktır.

Basen Eritme Diyeti

Basen eritme hareketlerinin yanında tabi ki düzenli ve sağlıklı beslenmemiz ve basen eritme diyeti yapmamız gerekmektedir. Genellikle yulaflı şeyler yemeniz; badem, fındık, üzüm gibi şeyler yemeniz tavsiye edilmektedir. Basen eritme diyeti yaparken kesinlikle yağlı ve karbonhidrat olan gıdalar tüketmemeniz gerekir. Çünkü yaptığınız spor da diyette boşa gidecektir. Tuzu ve şekeri azaltmanız gerekmektedir. Her gün muhakkak meyve tüketmelisiniz. Yoğurt, süt, yumurta tüketmelisiniz. Özellikle diyetler de bazen yumurta istenmez ama kilo yapan yumurtanın kendisi değil pişirme şeklidir. Yumurta uzun süre tok tutma özelliği sayesinde kilo vermenin yardımcıdır. Haşlanmış yumurta tok kalmanıza yardımcı olacaktır.

Basen Eritme Diyetinde Asla Yememeniz Gereken Gıdalar

Basen eritme diyeti düzenine uymalısınız. Basen şeklinizi düzeltmeyi kesin göze aldığınızda istikrarlı olup bu yasaklı yiyecekleri asla yememelisiniz. Yoksa bütün emekleriniz boşa gidecektir. Aşırı tatlı yiyeceklerden, dondurulmuş gıdalardan, hazır yiyeceklerden ve cips gibi yiyeceklerden uzak durmalısınız. Sağlığınız açısından da sebze ve taze meyve ağırlıklı beslenmelisiniz.

Basen Eritme Hareketleri

İnternet de birçok basen eritme hareketleri videoları var ama  sizin yapabileceğiniz öncelikle basit hareketlerle başlamak olacaktır. Tek bacak, çift bacak kaldırma gibi. Ayrıca son zamanlar da SQUAT hareketleri çok popülerdir. Bacakları mideye çekme hareketi de basit yapabileceğiniz hareketlerdir. Bu hareketlerle belinizi zedelememeye özen göstermelisiniz. Sandalye pozisyonu ve çapraz mekik ile de işe yarar sonuçlar alacaksınız.

Paylaşmak Güzeldir:

3 Yorumlar

  • Çok yararlı bir yazı olmuş, teşekkür ederim.

  • Teşekkürler denicem

  • Özellikle bu karantina günlerinde evde yapılabilecek en güzel ve en kolay hareket düzenli yapıldığında oldukça faydası var🤗

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir