Balık Yağı Kilo Aldırır mı?

Her besin içinde birbirinden farklı yağlar barındırmakta ve gün içinde gıdalar sayesine alınan yağların belirli bir kısmını vücut enerji üretmek adına kullanmaktadır.Bu bağlamda besin takviyesi almayı düşünen kişilerin, tercih listelerinde ilk sırada yer alan ürünlerden başında balık yağı gelmektedir. Omega 3 asitleri,A vitamini, C vitamini, E vitamini, D vitamini, demir, B vitamin, ve kalsiyum bakımından oldukça zengin olan balık yağının, kişilerin sağlığına da sayısız faydası bulunmaktadır. Balık yağı özellikle beyin, kolesterol, cilt ve kalp sağlığına iyi gelmektedir. Ayrıca balık yağının depresyon riskini azalttığı da bilinmektedir. Doğru bir şekilde kullanılan balık yağının bağışıklık sistemini güçlendirdiği, zeka gelişimini hızlandırdığı ve dikkat eksikliğini önlediği bilinmektedir.

Balık yağı kullanmak isteyen yetişkinlerin bu besin takviyesinden uzak durmalarının en önemli nedeni, balık yağının kilo aldırdığını düşünmeleridir. Fakat bilinenin aksine balık yağı, kilo aldıran bir besin takviyesi değildir. Yapılan çalışmalar sonucunda uzmanlar balık yağı kapsülleri içindeki besin değerlerinin, vücuda kilo aldırmaya yetecek kadar yüksek olmadığını kanıtlamıştır. Şurup ve kapsül şeklinde tüketilebilen balık yağları, aşırıya kaçılmadığı takdirde kişilerin zayıflamasına katkı sağlamaktadır.

Balık Yağının Faydaları Nelerdir ?

Balık yağı, kapsül ve şurup şeklinde tasarlanmış bir besin takviyesidir. Doğru ve düzenli bir şekilde kullanıldığında balık yağının, insan vücuduna sayısız faydası bulunmaktadır. Balık yağı faydaları şu şekilde sıralanmaktadır.

Balık yağı, prostat ve meme kanseri başta olmak üzere tüm kanser türlerine karşı bir savaş vermektedir.

-Balık yağı, dikkat eksikliği ve hiperaktivite gibi sorunların olumlu yönde etkilenmesini sağlamaktadır.

-Balık yağı beyin gelişimi ve görme problemlerinde bir destekleyici olarak kullanılmaktadır.

-Balık yağı, metabolizmayı harekete geçirerek, kişilerin zayıflama sürecini hızlandırmaktadır.

-Balık yağı kişilerin zeka ve hafızasının güçlenmesini sağlayarak, yaşlanma belirtilerinin azalmasını sağlar.

-Balık yağı, kemik yapısının güçlenmesini ve yağsız kas kütlelerinin korunmasını sağlar.

-Düzenli ve dengeli bir şekilde kullanılan balık yağı, kişilerin tokluk hissetmesini ve iştahının azalmasını sağlamaktadır.

-Kireçlenme belirtilerinin azalmasını sağlayan balık yağı, eklem ağrılarının iyileşme sürecini de hızlandırmaktadır.

Balık yağı, cildin nem dengesini korumasına yardımcı olmaktadır.

Paylaşmak Güzeldir:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir