Açlık Orucu Nedir?

Bu açlık orucuna şifa orucu da denilmektedir. Bir diğer adı da su orucudur. Bu oruç çeşidinde su haricinde kesinlikle bir şey tüketilmemektedir. Çünkü dünyada artık kilo oranları oldukça artmıştır. Bundan dolayı insanlarda açlık orucunu kilo vermeye yardımcı olması açısından merek etmiştir. Peki, bu açlık orucu nedir? Açlık Orucu Nasıl Yapılır?

Bu açlık orucu diğer adıyla da söylemek gerekirse su orucu herhangi bir yeme olayı gerçekleştirmeden sadece su ile beslenme olayıdır. Bu açlık orucu 1 günde sürebilir, 72 saat gibi bir sürede de devam edilebilir. Eğer sizler bu verdiğimiz süreden daha fazla bir zamanda bu orucu sürdürmek isterseniz, kesinlikle bir doktor kontrolü altında yapmalısınız bu orucu. Çünkü bu açlık orucu bazı insanlarda kötü bir etki yaratabilir.

Açlık Orucunun Yaraları Nelerdir?

Bazı hastalar için bu açlık orucu faydalı olacaktır. Peki, hangi hastalıklara sahip insanlar için iyi bir etki yaratabilir?

  • Yüksek tansiyona sahip hastalarda
  • -Diyabet hastalarında
  • -Çok aşırı kiloya sahip olan insanlarda
  • Kalp hastalığı olan insanlarda bu açlık orucu olumlu etki yaratabilir. Çünkü vücudumuz enerjiyi karbonhidratlardan alıyor, ama bu oruç sayesinde vücut buna ulaşamayınca bu gereksinimi yağlardan karşılayacaktır ve bu sayede de yağ yakılmış olacaktır. Bu olaydan sonrada insanlar hızla kilo vereceklerdir.

Ama bazı diyet uzmanları, açlık orucuyla hızlı kilo vermek yerine, sağlıklı bir şekilde beslenilerek yavaş bir kilo verme yöntemini doğru buluyorlar.

Paylaşmak Güzeldir:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir