Aç Kalmadan Zayıflama Taktikleri

Çağımızda gereksiz kilolar pek çok birey için çok büyük bir problem arz etmektedir. Yaşam kalitemize etki eden bu gereksiz kilolardan kurtulmak zannettiğiniz kadar zor olmamaktadır. O halde, aç kalmadan zayıflama taktikleri nelerdir sorusunu cevaplamaya başlayalım.

Taze Sebze Tüketimini Artırmak

Bilhassa içerisinde bulunulan mevsimdeki sebzelerin tüketilmesi, gerek sağlık gerekse de doymuş hissetme bakımından destek sağlayacaktır. Malzemelerin çoğunda su yoğun olduğu için kalorileri düşüktür. Lif açısından zengin olmaları dolayısıyla midede hacim meydana getirerek az miktarda yemeyi sağlamaktadır.

Bol Su İçmek

Yapılan incelemelerde pek çok kişinin susuzluk ile açlık hissini birbiriyle karıştırdığı görülmektedir. Bunu engellemek için açlık hissedildiğinde yemeğe başvurmadan evvel 2 bardak su içilmesi gerekmektedir.

Porsiyonları Küçültmek

Zayıflama denince akla genel manada aç kalma düşüncesi gelse dahi artık bu eylemin doğru olmadığı kanıtlanmıştır. Kişinin kendisine yasak koymak yerine tüm besinleri azar azar tüketmesi nefsin körelmesine yardımcı olmaktadır.

Düzenli Spor Alışkanlığı Edinmek

Teknolojinin ilerlemesiyle hareket eden kişi sayısı azalmış olsa bile hareket etmekten vazgeçilmemesi gerekmektedir. Her gün minimum yarım saat, hoşa gidecek tarzda spor yapılması gerekmektedir.

Fast Food Yerine Ev Yemekleri Tercih Etmek

Fast food ya da hazır gıdalar içermiş oldukları gizli karışım, soslar ya da yağ sebebi ile istemeden çok miktarda kalori alınmasına sebep olabilmektedir. Bunun içinse evde pişen yemeklerin tüketilmelidir.

Paylaşmak Güzeldir:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir