Diyet sürecinizi uzun aylara ya da senelere yaymadan bir hafta gibi bir sürede 10 kilo vermeniz mümkündür. Özellikle de göbek ve basende toplanan yağlarınızdan ve aşırı kilo probleminizden hem sağlıklı hem de çok hızlı sonuç almak için 1 haftalık kolay diyet listesi aşağıda verilmiştir. Bu diyet listesini uygulamadan önce dikkat edilmesi gereken belli başlı püf noktaları vardır. Bunlardan ilki bu diyet listesini uygularken gün içinde en az bir saate yakın yürüyüş yapmaktır. Ayrıca bu diyeti uygularken her sabah uyandığınızda düzenli olarak ılık limonlu su yapıp içerek kendinizi güne hazırlayabilirsiniz. Kiloya göre diyet listesi uygulayarak da her kişiye özel farklı diyet listelerinden faydalanabilirsiniz.

Kilo Verdikten Sonra Tekrar Kilo Almamak İçin Neler Yapılmalı?

1 haftada 10 kilo verdikten sonra en çok merak edilen sorulardan bir tanesi eski yeme alışkanlıklarına hızlıca geri dönmek, zararlı yiyecek ve içecekler tüketerek eski kiloya anında geri dönmektedir. Bunun olmaması için taze meyve ve sebzeler ile beslenerek düşük kalorili beslenme tarzını benimsemeniz gerekmektedir. Bunun yanında egzersiz yaparak hızlı kilo verdiren diyet liste ile kilonuzu verdikten sonra uzun bir süre kilonuzu korumuş olursunuz.

 

Hızlı Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir?

Öncelikle beslenme uzmanlarının altını çizdiği ilk konu tuz, un ve şeker ölçülerini mümkün olabildiğince kısmak hatta uzak durmaktır. Çünkü bu besinler vücuda alındıktan sonra içerisinde yağ depolamaya başlarlar. Bu yağlar da vücudun zor yaktığı yağlardır. Bu sebepten bu besinleri hayatınızdan çıkarmak sizin kalıcı olarak zayıflamanıza yarar sağlayacaktır. Rafine şeker tüketmek o anki tatlı krizini bastıracak fakat insülin direncinizi hem yükseltecek hem de iştah duygunuzu arttıracaktır. Rafine şeker yerine doğal besinlerden alacağınızı şekeri tercih etmeniz vücudunuza daha iyi gelecektir. Hızlı kilo verme yönteminden biri olan 1200 kalorilik diyet listesi deneyimleyebilirsiniz.

1 Haftada 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi

  1. Gün: Sabah 1 dilim kepek ekmek, 1 dilim yağsız beyaz peynir ve yanında 1 fincan şekersiz çay tüketebilirsiniz. Öğlen: 2 adet haşlanmış yumurta yanında ise salatalık, domates ve marul tüketebilirsiniz. Akşam ise yaklaşık 150 gram tavuk baget ve bolca elma sirkeli bir kase salata tercih edebilirsiniz.
  2. Gün: Sabah 1 dilim kepek ekmek, 1 dilim yağsız beyaz peynir ve 1 fincan şekersiz çay tüketebilirsiniz. Öğlen: 1 tane simit ve 1 bardak greyfurt suyu içebilirsiniz. Akşam ise yarım porsiyon balık buğulama ve 1 kase elma sirkeli salata tercih edebilirsiniz.
  3. Gün: Sabah 1 dilim kepek ekmek, 1 dilim yağsız beyaz peynir ve 1 fincan şekersiz çay içebilirsiniz. Öğlen: 1 kase yağsız yoğurt, 1 dilim kepek ekmek ve bol yeşilikli bir kase salata yiyebilirsiniz. Akşam ise 100 gram dana biftek ve 1 kase elma sirkeli salata yiyebilirsiniz.
  4. Gün: Sabah 1 dilim kepek ekmek, 1 dilim yağsız beyaz peynir ve 1 fincan şekersiz çay tüketebilirsiniz. Öğlen yaklaşık 200 gram patates salatası yiyebilir. Akşam ise 1 tabak hindi haşlama ve 1 kase elma sirkeli salata yiyebilirsiniz.
  5. Gün: Sabah 1 dilim kepek ekmek, 1 dilim yağsız beyaz peynir ve 1 fincan şekersiz çay tüketebilirsiniz. Öğlen 1 porsiyon menemen ve 1 kase bol yeşillikli salata yiyebilirsiniz. Akşam ise 1 tabak makarna ve yanında 1 kase yağsız yoğurt yiyebilirsiniz.
Paylaşmak Güzeldir: